Escape game Upadłe Królestwo

Firma: Questrooms

Kontakt:

Startowa 4A, 80-461 Gdańsk ()

+48 730 310 730

Command + EnterZnalazłeś literówkę? Zaznacz tekst i naciśnij Ctrl+Enter.

Opis:

Okoliczne królestwa trwają w stanie ciągłej wojny już tak długo, że najstarsi ludzie nie pamiętają czasu pokoju. Nie od dziś wiadomo, że władcy podbijanych terenów wiedząc, że nie uratują królestwa zabezpieczali swoje bogactwa w podziemnych komnatach, po czym uciekali lub ginęli z orężem w ręku.

Wasza wyprawa wojenna trafiła właśnie do miasta nie cieszącego się najlepszą sławą, już od wielu dni słyszycie od okolicznych wieśniaków, że zbliżacie się do podbitych terenów niedawno należących do króla – szaleńca. Mówili, że król nie tylko terroryzował swoich poddanych i trwonił bogactwa, ale parał się też magią, oczywiście niekoniecznie tą białą… Na dworze często gościli najpotężniejsi czarnoksiężnicy ze wszystkich krańców świata, a na samym zamku działy się bardzo dziwne rzeczy. Król podobno zawarł pakt z prastarym pamiętającym początek wszystkiego, magiem z dalekiej, północy, który z wdzięczności podarował mu legendarny Lodowy Sztylet, mający sprawić, że jego prawowity właściciel stanie się niezwyciężony.

Dwór króla mając dość terroru, zawiązał spisek z wrogimi królestwami przeciwko swojemu władcy. Po miesiącach oblężenia król przeczuwając rychłą klęskę, dobrze schował swoje skarby. Nikt nie jest pewien gdzie, ale podobno pod zgliszczami zamku nadal znajduje się komnata z najcenniejszymi przedmiotami króla, w tym ten który mógłby Was najbardziej zainteresować – Lodowy Sztylet.

Przekupiony dworzanin doprowadzi Was do wejścia do podziemi zamku. Jest to ostatnia okazja na ich przeszukanie, od zachodu nadjeżdżają obce wojska, które wkrótce Was zaatakują! Znalezienie Sztyletu może zupełnie odmienić losy nie tylko Waszej wyprawy ale też całego królestwa i przechylić szalę zwycięstwa na waszą korzyść!

We use cookies to optimize site functionality, personalize content, and provide you better experience. By continuing to browse our website, you agree to our cookie policy. Please read our full privacy statement.